Povrchové úpravy

Povrchové úpravy

Výrobky z nerezové oceli a hliníku upravujeme do požadovaného konečného vzhledu. Kombinujeme různé způsoby povrchových úprav jako jsou kartáčování, broušení, leštění a lakování pro dosažení unikátního výsledku.

Kartáčování

Kartáčování povrchu materiálu má za cíl odstranit vady jako jsou škrábance a vrypy, které vznikly při výrobě, a sjednotit celkový vzhled materiálu. Vzniklý povrch je matnější než při leštění. Na obrázcích níže je ukázka kartáčování nerezových noh stojanu a nerezového padacího rámu motorky. Zajímavostí je kartáčování černě lakovaného kufru, které vytváří 3D efekt.

Broušení a leštění

Vybroušením a následným vyleštěním dosáhneme sjednocení povrchu výrobku. Oproti kartáčování je konečný výsledek velmi lesklý. Klademe si vysoké požadavky na hladkost broušeného povrchu a dosahujeme tak vysokého stupně lesku. Na druhém obrázku je vidět vybroušený svár padacího rámu, který byl následně vyleštěn, což vytváří iluzi, že rám byl vyroben z jednoho kusu oceli.

Lakování

Lakování výrobků provádíme pomocí práškových barev KOMAXIT a SURFIN v celé barevné škále dle vzorníku. Před každým práškovým lakováním provádíme úpravu povrchu pomocí tryskání (pískování), což je je technologie opracování tvrdých povrchů a materiálů proudem jemných částic. Nedělají nám problém ani vícebarevné laky.